Hikikomori Tomasz Przewo?nik

ISBN:

Published:

Kindle Edition

454 pages


Description

Hikikomori  by  Tomasz Przewo?nik

Hikikomori by Tomasz Przewo?nik
| Kindle Edition | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 454 pages | ISBN: | 6.60 Mb

„To mógł być Hogwart, w którym magię zastąpiło programowanie neurolingwistyczne i chemiczne środki psychoaktywne. Mamy przecież chłopca-wybrańca, który przeżył tragedię, mamy odizolowaną od świata szkołę kształcącą ludzi o niezwykłych zdolnościach,More„To mógł być Hogwart, w którym magię zastąpiło programowanie neurolingwistyczne i chemiczne środki psychoaktywne. Mamy przecież chłopca-wybrańca, który przeżył tragedię, mamy odizolowaną od świata szkołę kształcącą ludzi o niezwykłych zdolnościach, lekcje jasnowidzenia, mniej lub bardziej dziwnych nauczycieli, blaski i cienie dorastania… „Hikikomori” Tomasza Przewoźnika nie jest jednak w żadnym wypadku prostą i przyjemną historią o dojrzewaniu do wykorzystania niezwykłych mocy.

Czym w takim razie jest?” Zofia Marduła, Esensja„Tym, co zasługuje na największą uwagę i uznanie dla autora, jest frapująca wizja świata – społeczno-polityczne tło i zasady, którymi rządzi się wykreowana przyszłość. „Hikikomori” ukazuje świat, w którym coraz więcej ludzi nie radzi sobie z życiem w społeczeństwie.

Tytułowa choroba dotyka całej cywilizacji. Pociągnęło to za sobą wiele skutków – jednym z nich jest przekształcenie profesji gejszy i jej ogromna rola w leczeniu odizolowanych od świata osób.(…)Postaci bohaterów zostały nakreślone wyraziście, budzą emocje, intrygują przez swoją niejednoznaczność. Nie sposób odmówić autorowi umiejętności konstruowania żywych i wiarygodnych portretów.” Katarzyna Tatomir, Qfant„Mamy do czynienia z socjologiczną SF, a więc podgatunkiem, który w latach 70. i 80. XX wieku wydał w Polsce genialne zupełnie dzieła, a po przekształceniach ustrojowych nieco osiadł na laurach.

Jednocześnie autor wzbogaca ten gatunek o elementy ezoteryki. Trochę jak Janusz A. Zajdel, który zakończył swoją najsłynniejszą książkę Limes inferior silnie metafizycznym akcentem.” Krzysztof Maciejewski, Papierowe myśliEnter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Hikikomori":


official-file.com

©2013-2015 | DMCA | Contact us